Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když někdo z hráčů vede hru...

16. 4. 2014

Když Sanelin vede hru

Pro představu - jak to obvykle vedu já - jeden útočí (k%), druhý se brání (k%), k tomu je nějaká situace okolo, kterou naházím já, podle toho, jak blízko mému hodu se trefíte, tak jste nebo nejste úspěšní. A mám ráda přesný popisy - pokud bude v popisu nejasnost, platí to, jak to chápu já, diskuse a opravy typu "Ale já jsem chtěl/nechtěl..." po vyhodnocení neberu.

Když Astralien vede hru

Když se náhodou stane, že bych vedla zápletku, chci zkusit debordelařit chatový "bordel" a dát tomu nějakou štábní kulturu.

Jak si představuju, že bude hra vypadat? 

  1. Napíšu já, jakožto PJ.
  2. Následuje hod hráčů a CP k20. (/dice 20). Tohle je "hod na iniciativu". Hráči jej napíšou na sklo, aby se vědělo, jak kdo bude psát. Když se sejdou dvě stejné iniciativy, tyhle dvě se rozhodí a určí si mezi sebou pořadí.
  3. Následují akce hráčů/cp dle iniciativy. Záleží na situaci, jestli má postava šanci reagovat na všechno či jen na část dění okolo.
  4. Snažte se nelagovat víc jak 5 minut od posledního příspěvku spoluhráče. (Já si třeba budu předpřipravovat reakci i vedle, aby to mělo nějakou rychlejší odezvu.
  5. Když jsou třeba nějaké hody, co budu chtít, tak se ozvu, šeptejte mi je bez ohledu na pařadí.
  6. Po reakcích všech počkejte příspěvku PJ, tedy mě, co se vlastně povedlo, nepovedlo...
  7. Pak zas následuje "iniciativa".

Občas vyhlásím nějaké jiné věci, jako "volná zábava" a nebo "krátké příspěvky".

 

Asi to tu budu rozšiřovat po tom, jaké budu mít zkušenosti.

 

Astra